Гра "Джура" в Лебедині

01.12.2015 21:47

Козацька гра «Джура» відбулась  у Лебедині

30 квітня 2015 року в Лебединському НВК №3 відбувся І етап Всеукраїнської військово-патріотичної дитячо-юнацької гри «Джура», а саме: конкурс «Рятівник», у якому взяли участь козацькі рої трьох шкіл – Лебединського НВК №2, Сигнаївського НВК і Лебединського НВК №3. Юним козакам довелося у цій грі продемонструвати свої навички у швидкості, вправності, силі і витривалості та показати знання з надання першої медичної допомоги   як в теорії так і на практиці.

 Розпочалася гра «Джура» традиційною святковою лінійкою, на яку вишикувалися дванадцять козацьких роїв з козацькими прапорами та хоругвами. На початку свята, за традицією, ройові випускних класів Коваленко Володимир (9 клас Лебединського НВК №3) та Бондаренко Максим (11 клас Лебединського НВК №2) підняли державний прапор під акапельне виконання державного гімну України всіма присутніми. А потім всі  ройові здали рапорти курінному отаману Лебединського куреня імені П. Дорошенка, підполковнику козацтва  Осаулі Сергію Олександровичу про  готовність роїв до участі у конкурсі. Курінний отаман представив склад журі кожного з  семи етапів конкурсу «Рятівник», до складу якого ввійшли козаки третьої сотні Лебединського куреня: майор козацтва Шевчик Олександр Вікторович,  капітани козацтва Муковоз Михайло Іванович, Рудяк Алла Леонідівна, Осаула Лідія Іванівна, старші лейтенанти козацтва Кравченко Світлана Григорівна, Федорова Ірина Вікторівна, Медяник Людмила Іванівна, Живолуп Іван Олексійович та вчителі шкіл: Лозова Тетяна Степанівна, Бесараб Євгеній Сергійович, Голубєва Майя Ігорівна, Бабенко Василь Анатолійович. Потім всі учасники конкурсу пройшлись по етапах та познайомились з умовами виконання досить складних завдань та пройшли жеребкування черговості участі у конкурсі. Та й почали гру.

Глядачам було весело, а учасникам не солодко, адже їм треба було подолати «болото» по купинах, розібрати «завал» на швидкість, перейти по жердинах через «глибокий яр» та ще й перенести на собі «пораненого», а потім надати йому долікарську допомогу  відповідно до визначеної травми, відповісти на теоретичні питання з першої медичної допомоги і далі транспортувати «пораненого» на носилках. Та на цьому випробування не закінчились, найцікавіше було попереду: нашого нещасного «пораненого» ще треба було перетягти на плащ-палатці по «тунелю», висотою 50 см і при цьому не доторкнутися до натягнутої зверху сітки. А під кінець конкурсу стомленим та виснаженим конкурсантам довелося «гопаковим кроком», тобто навприсядки,  «весело» пройти дистанцію 40 м і, нарешті, секундомір показав результат. І все це на швидкість, правильність і під заохочувальні вигуки болільників!

Одночасно з основним конкурсом бажаючі могли взяти участь у особистому змаганні з метання «довбні», такої собі «невеличкої», метрів на півтора та кілограмів на 10, палиці. Свої сили у цій вправі могли спробувати і п’ятикласники (для них була менша довбня) і одинадцятикласники. Це теж було цікаве і веселе видовище!

А по закінченні конкурсу «Рятівник» для всіх роїв було проведено веселу естафету «Евакуація», під час якої треба було правильно наповнити сумку відповідними продуктами, передаючи її по черзі кожному з чотирьом учасникам.

І нарешті підсумкова лінійка. Усіх учасників гри привітав сільський голова села Лебедин Олексій Петрович Рудас, який з цікавістю та азартом спостерігав проведення конкурсу. Він нагородив переможців медалями і цукерками та вручив гостям свята, сигнаївцям, смачного запашного калача. А переможцями у конкурсі «Рятівник» стали: І місце виборов рій «Українці» (Лебединський НВК №3), ройова Лифар Таміла, ІІ місце – рій «Сигнаївський», ройовий Годунок Кирил, ІІІ місце – рій «Козацька слава» (Лебединський НВК №2), ройовий Онищенко Михайло. У конкурсі метання довбні перемогу одержав молодий козак рою «Запорожці» Бойко Віктор (Лебединський НВК №2), переможцями естафети «Евакуація» стали козаки рою «Запорожці» (Лебединський НВК №2), ройовий Бондаренко Максим. Всі рої одержали дипломи Лебединського козацького куреня імені П.Дорошенка, як свідчення успішного проходження випробування в конкурсі «Рятівник» І етапу Всеукраїнської військово-патріотичної гри «Джура», присвяченого Дню Перемоги.

І, звичайно, веселий і напружений день закінчився смачним обідом, який приготували кухарі Лебединського НВК №3 та козаки третьої сотні Лебединського куреня: скарбник, майор козацтва Бондаренко Олександр Григорович  та обозний, майор козацтва Литвин Валентин Григорович. І діти і дорослі з апетитом смакували козацький куліш та юшку, весело цокотіли ложки та стояв радісний гомін задоволених дітей. Ось так зростають справжні козаки!

                                 Осаула Л.І., капітан козацтва, директор Лебединського НВК №2